Sakarya Mh. Silahtarağa Cd. No:175, Eyüp/İstanbulinfo@alibeykoysofoda.org.tr

Başkan

Zeki ATEŞ

Alibeyköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı 2019

Biyografi

       1969 yılında Trabzon’un Yomra ilçesinde doğdum.1974 yılında ailemle İstanbul’a gelerek Alibeyköy’e yerleştik. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Alibeyköy’de tamamladım. Liseyi bitirdikten sonra büyük bir inşaat firmasında şantiye muhasebecisi olarak işe başladım. Askerlik görevime kadar aynı işte devam ettim. Vatani görevimden sonra ailemle beraber kaba inşaat malzemeleri satışına başladım. İşimizi büyütme adına belli bir zaman sonra malzeme satışını bırakarak inşaat sektörüne girdik ve halen Alibeyköy bölgesinde müteahhitlik yapmaktayım.
       1997 yılında Hatlı ticari minibüs alarak toplu taşıma işinde de hizmet vermeye başladık.2002 yılında minibüs aldığım Yeşilpınar-Alibeyköy-Eyüp-Aksaray minibüs durağında esnafın büyük teveccühü ile durak başkanlığına getirildim. İlk olarak kurumsallaşma adına 2002 yılında  Yeşilpınar-Alibeyköy-Eyüp minibüsçüleri derneğini kurarak ilk kurucu başkanı oldum.
       Minibüs durağımızda esnafımız ve İstanbul’daki toplu taşımanın kalitesinin yükseltilmesi adına bugüne kadar ekibimizle beraber bir çok projeye imza attık.2010 yılında yapılan Eyüp Alibeyköy Şoförler Esnaf odasının kongresinde yönetim kurulunda yer alarak Başkan vekili oldum.17 Şubat 2018 de yapılan kongre ile üçüncü dönemde de Şoförler odasındaki Başkan vekilliği görevine getirildim. 2019 Mayıs ayından itibaren de Oda Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.